Modern asma tavan modelleri


Modern tavanlar, ıslak bir bezin gerildiği ve yanlış bir tavan oluşturmak için kurutulduğu zamandan beri olmuştur. Teknik çok benzer olsa da, günümüzün gerilimli tavanları hafif PVC membran ve bir parça kullanan asma tavan sisteminden oluşmaktadır. Kusursuz bir tavan sağlamak için PVC membran gerilir ve parçaya klipslenir.

Modern asma tavan modelleri
Modern asma tavan modelleri

Montajı kolay olan gergi tavanlar, tavan ve duvarlardaki kusurları gizlemek için idealdir ve eşsiz, güzel iç mekânlar yaratmak için kullanılabilir. Germe, mevcut tavanın üzerine yerleştirilmiştir – bu nedenle kurulum için büyük zorluklar ya da karışıklık olmaz.

Bu tavanın görünümü ve hissi, sıradan bir tavanınkiyle karşılaştırılamaz; Diğer tüm tavan sistemleri ile elde edilemeyen en iyi görünümü ve mükemmelliği sunar. Gergi tavanları, her türlü ışık fikstürünün, ızgaraların ve sabitleme noktalarının tescilli bir arka plan desteğinin kullanılmasına izin verir.

Bu tavanın görünümü ve hissi, sıradan bir tavanınkiyle karşılaştırılamaz; Diğer tüm tavan sistemleriyle elde edilemeyen en iyi görünümü ve mükemmelliği sunar. Bu tavan, kesinlikle kusurlu olmayan ve zar üzerine baskı yapma özelliği ile sonsuz tasarım olanakları sunan mükemmel seviyede bir yüzey sunar.

10 yıllık garanti ile soyulmayacak, pullaşmayacak veya lekelenmeyecek bir tavanı bekleyebilir ve herhangi bir resim gerektirmeyecektir.

Gergi tavanlar nem ve yosunlara karşı dayanıklıdır
Banyo tavanının nemli bir ortamla başa çıkabilmesi için hijyen ve temizlik, banyo tavanında her şeyden önemlidir. Gergi tavanlar ıslak ortamlar için uygundur ve mükemmel nem bariyerleridir. Üstlerindeki yapıya etkili ve kalıcı koruma sağlarlar; parçalanmazlar ve kolayca korunabilirler. Montajı kolay olan streç tavanlar, tavan ve duvarlardaki kusurları gizlemek için idealdir ve eşsiz, güzel iç mekanlar yaratmak için kullanılabilir.

Mutfağınızda mükemmel
İdeal mutfak tavanı temizliği kolaydır ve yeni aydınlatma armatürleri, havalandırma veya klima sistemlerinin basit kurulumuna izin verir. Mutfağınızda, pratik ve sağlıklı bir tavan istersiniz. Germe tavanların montajı oldukça kolaydır (oda büyüklüğüne bağlı olarak sadece birkaç saat gereklidir). Kurulum, dağınık veya tozlu bir prosedür değildir, odanın mobilyalarını çıkarmaya gerek yoktur ve tek gereklilik, odanın çevresine ücretsiz erişimdir.

Genellikle, ortalama büyüklükteki bir odada (yaklaşık 20m²) kurulum 2-3 saat içinde tamamlanır.

Mutfağınızda, pratik ve hijyenik bir tavan istersiniz.

Beyaz veya renkli, düz veya tasarımlı – bir gergi tavan tüm bu olanakları ve daha fazlasını sunar. Gergi tavanların plastikten yapılmış olması, su ile zarar görmemesi ve yumuşak sabunlu yumuşak mikrofiber bez kullanılması ile temizliği kolaylaştırır. Gergi tavanlar öncelikle iç kullanım için ve ince zarını delebilecek keskin nesneler kullanarak hasar riski olmayan ortamlar için tasarlanmıştır.

Bununla birlikte, pergolalar, lapaslar, vb. Yapılarda da kullanılabilirler.Genel olarak, bir gergi tavanın uygulanması sadece birkaç yönerge ve hayal gücünüzle sınırlıdır.

Modern dünyada, bir apartman dairesinde veya evde onarım çalışmaları yapıldığında, en az bir odada asma tavan olacaktı. Ve bunun birçok nedeni var, bunlardan en önemlisi belki de estetik görünüm. Birçoğu, normal beyaz badanalı tavanların artık modern bir iç mekana ait olmadığı konusunda hemfikir olacak. Bu nedenle, dairelerinin tasarımını güncelleyerek, giderek daha fazla insan eski sıvalı tavanlarını yenileriyle değiştiriyor.

Bu tür yapıların yaratılmasında kullanılan modern teknolojiler, en çılgın tasarım fikirlerine kadar, iç isteklerinden herhangi birine sahip olmak isteyen herkese olanak sağlar.
Özellikleri:
Bu yapılar, odanın ana beton zemininin “üstünde” oluşturulur. Çerçeveye asılı ve gergi yapıları monte edilir. Bu nedenle, “taban” tavanın düzensizliklerine ve diğer estetik dezavantajlarına rağmen, menteşeli seçenekler yardımıyla mükemmel pürüzsüzlükte yüzeyler oluşturabilirsiniz.

Alçı levha, esas olarak asma tavanlar için bir malzeme olarak kullanılır. Bununla birlikte, başka seçenekler de vardır: PVC film veya kumaş kumaşa dayalı ve plastik veya alüminyum çıtalardan yapılmış modeller de popülerdir. Tüm bu seçenekler neredeyse sınırsız tasarım olanakları sağlar. Onların yardımıyla renkler ve dokularla oynayabilir, çok katmanlı yapılar oluşturabilir, tavan aydınlatması monte edebilirsiniz.

Ayrıca geleneksel badana yıkamadan farklı olarak asma tavanların montajı çok daha hızlı, daha temiz ve daha doğrudur. Odanızı tazelemek için artık içindeki tüm mobilyaları temizlemenize veya güvenli bir şekilde kapatmanıza gerek yok. Deneyimli ustalar, apartman sakinleri için herhangi bir rahatsızlık duymadan gerekli tüm işleri yapacaktır.

Faydaları
Bu modern tavanların temel avantajları şunlardır:

İnşaat sırasında veya önceki onarımlarda yapılan yüzey kusurlarını düzleştirme ve düzeltme yeteneği.
Oda tasarımı için en geniş olasılıkları açar.
Parlak modeller, odanın boyutunu görsel olarak artırmanıza izin verir.
Modern tavan lambaları montaj imkanı.
Ek ses yalıtım katmanı.
Bazı seçenekler neme dayanıklıdır.
Üretim malzemesine göre tavan çeşitleri
Asma tavan için malzeme seçimi sadece elde etmek istediğiniz estetik etkiye bağlı değildir. Tesisin işlevsel amacı da önemlidir. Bu nedenle, mutfak için yıkanabilir bir seçenek seçmek en iyisidir, çünkü tüm yüzeyler özellikle güçlü kirliliğe maruz kalır. Banyo için, yüksek nem ve sıcaklık değişimlerinden korkmayan çeşitler üzerinde durmaya değer.

Plastik asma tavan
Plastik, popülaritesini temel olarak hafifliğine ve makul maliyetine borçludur. Plastik panellerin hafif olması nedeniyle, sabitlemeleri için birkaç şeritten oluşan hafif bir çerçeve yeterlidir. İşletme sahibi, uzmanlarla iletişime geçmeden ilk kurulumu ve daha sonraki onarım veya değişimi (gerekirse) kendi başına gerçekleştirebilir.

PVC versiyonları neme dayanıklıdır ve banyolar için mükemmeldir. Ve kolayca yıkanabildikleri için, çoğu, tüm yüzeylerin hızla kirlendiği mutfaklarda bu tür tavanları tercih eder.

Laminat
Hepimiz uzun zamandır laminat parkeye alıştık. Bununla birlikte, çok az kişi bu malzemenin tavan kaplaması olarak başarıyla kullanılabileceğini bilir. Laminat, dayanıklı, iyi performans ve estetik görünümdür. Ve tavana döşenmesi durumunda, pratik olarak yıpranmayacaktır, bu nedenle tüm olumlu özellikleri birkaç kez güvenli bir şekilde çoğaltılabilir.

Laminat, oturma odalarında, koridorlarda, yatak odalarında ve ofislerde iyi görünecek. Bu ülke, eko, provence vb. İçin ilginç bir tasarım hareketidir.

Malzemenin eksikliklerine gelince, her şeyden önce göreceli yüksek maliyetine dikkat çekmeye değer. Ek olarak, bazı çeşitlerin neme dayanıklı bir kaplaması yoktur, bu nedenle her tür tesis için uygun değildirler.

Takviyeli sıva

Alçı tavanların birçok avantajı vardır: ucuz olmakla birlikte, bireysel bir tasarım oluşturmanıza izin verir, dayanıklı ve dayanıklıdır. Bununla birlikte, birçok dezavantajları da vardır. Ana rahatsızlıklardan biri, bu tür tavanların ek sıva ve terbiye gerektirmesidir. Sadece dikkatli işlem, güçlendirilmiş alçı tavan yapılarının çekici bir görünümünü elde etmeye yardımcı olacaktır.

Ahşap asma tavan
Ahşap yapılar en pahalılar arasındadır ve apartmanlarda oldukça nadirdir. Bununla birlikte, kır evlerinde ve kır evlerinde, ahşap evlerin iç kısmına mükemmel bir şekilde uydukları ve rahatlık ve rahatlık atmosferinin korunmasına izin verdikleri için yeterince yaygındırlar.

Bir apartman dairesinde ahşap tavan yapıları nadiren uygun görünür. Böyle bir tasarım hareketini seviyorsanız, odanın genel tarzına ve diğer tüm iç unsurların kombinasyonuna nasıl uyacağını dikkatlice düşünmeniz gerekir.Daha ekonomik bir seçenek, askıya alınmış bir sunta yapısı olabilir. Çeşitli işleme seçenekleri sayesinde daire dekorasyonu için de uygundur. Bununla birlikte, performansı açısından suntanın masif ahşaptan çok uzak olduğu ve ayrıca tavanları süslemek için aktif olarak kullanılan diğer birçok malzemeden daha düşük olduğu unutulmamalıdır.

Alçıpan
Asma tavan oluşturmak için en popüler seçeneklerden biridir, galerimizde hazır tasarım fikirleri ile bir fotoğraf görebilirsiniz. Tasarım, üzerine alçı levhaların zaten döşendiği metal profillerden yapılmış güvenilir bir çerçevenin varlığını varsayar.

Yetkili kurulum, yalnızca düzgün ve güzel asma tavanlar oluşturmanıza değil, aynı zamanda gerçek bir tasarım şaheseri tasarlamanıza da olanak tanır. Bu malzeme, çok düzeyli sistemler oluşturmak için en uygun olanıdır. Ayrıca gömme tavan aydınlatma sistemlerinin montajı için mükemmeldir.

Alçıpan yapıların dezavantajlarından, çok fazla gürültü ve tozla karşılaşmanız gereken oldukça uzun bir kuruluma dikkat çekmeye değer. Bununla birlikte, mükemmel sonuç, bu geçici rahatsızlıkları telafi etmekten daha fazlasıdır.

Uzatmak

Gergi tavanlar da asma olarak sınıflandırılmalıdır. PVC filmden, tamamen odanın büyüklüğüne göre kesilerek oluşturulmuştur. Film, özel bir profil kullanılarak odanın çevresine tutturulur. Bu seçeneğin önemli bir avantajı, kurulumun hızlı, hızlı olması ve herhangi bir gürültü veya kir anlamına gelmemesidir.

Modern teknolojiler, her türlü renk ve dokuda gergi tavanlar oluşturmanıza olanak sağlar. Uzman firmalar mat, parlak, saten, sedef, yarı saydam, delikli, metalik ve hatta “süet” sunabilir.

Ek olarak, gergi yapıları kendi takdirinize bağlı olarak herhangi bir çizimin fotoğraf baskısı ile dekore edilebilir. En popüler seçeneklerden biri yıldızlı gökyüzünün taklididir. Bu etki, yerleşik spot ışıkları ile tamamlanabilir ve geliştirilebilir.

Görünen kurulum kolaylığına rağmen, birçok nüansı var ve sanatçılardan deneyim gerektiriyor. Bu nedenle, bağımsız yaratıcılıkla uğraşmamalısınız, her şeyi bir pro

Armstrong asma tavan modüler sistemi
T şeklindeki metal profiller üzerine monte edilmiş hafif bir petek çerçeveye dayanmaktadır. Üzerine ince dikdörtgen veya kare mineral yün levhalar tutturulur. Levhalar pürüzsüz ve suya dayanıklı olabilir veya delikli veya hücresel bir yapıya sahip olabilir.

Armstrong asma tavan sistemlerinin dezavantajları, malzemenin yumuşaklığını içerir: Oluşturuldukları mineral elyaf plakalar, mekanik yollarla kolayca zarar görür.

Petek tavan
Tasarım, U şeklindeki alüminyum profiller üzerine monte edilmiş hacimsel bir ızgaraya dayanmaktadır. Çeşitli dekoratif yüzeyler ile kurulabilir. Bu tasarım, koridorlar ve ofisler gibi çok geniş alanlar için mükemmeldir.

Petek asma tavan sadece görünüş olarak çekici olmakla kalmaz, aynı zamanda tavan arasındaki boşlukta güvenilir bir havalandırma sistemi oluşturmanıza da olanak tanır. Yüksek düzeyde nem direnci ve yangın güvenliği ile ayırt edilirler. Böyle bir sistemi kurmak çok kolay ve hızlıdır ve gerekirse çalışma sırasında parçaları her zaman değiştirebilirsiniz.

Böyle bir sistem, her zevke uygun orijinal aydınlatma sistemleri oluşturmanıza izin vermesi açısından da iyidir: yerleşik spot ışıklardan bağımsız aydınlatma kaynaklarına sahip modüler seçeneklere.

Petek Tavan’ının ana dezavantajları, bazen iletişim düğümlerinin böyle bir tavanın hücreleri aracılığıyla görülebilmesi gerçeğini içerir.

Kaset

Kasetli asma tavanlar son derece pratiktir ve en uzun servis ömrüne sahiptir. Oldukça pahalıdırlar, ancak bu dezavantaj, bu tür tasarımların birçok avantajı ile telafi edilmektedir.

Kaset modülleri, polimer metalize kaplamalı alüminyum veya çelikten yapılmıştır ve bu nedenle dayanıklıdır, nemden ve mekanik hasarlardan korkmazlar. Bu tür yapılar çok hızlı bir şekilde monte edilir ve gerekirse sökülür. Çalışma sırasında, kaset tavanın tek tek elemanlarını kolayca değiştirebilir ve arkasındaki gizli tüm iletişimlere erişebilirsiniz.

Lamel tavan

Çeşitli renk ve tasarımlarda alüminyum çıtalardan oluşmaktadır. Çoğu zaman, bu tür yapılar kamu binalarını tasarlamak için kullanılır: tren istasyonları, eğitim kurumları, endüstriyel tesisler vb. Ancak uygulamalarını özel evlerde, özellikle teknik odalarda da bulabilirler.

Çıtalı tavanlar, entegre bir aydınlatma armatür sistemi sağlar. İyi havalandırma özellikleri ve yüksek yangın güvenliği ile ayırt edilirler.

Yapışkan

Doğrudan yüzeye çerçevesiz yapıştırılmış özel hafif tavan karolarından yapılmıştır. Kurulum kolaylığı bakımından farklılık gösterirler, bu nedenle istenirse herhangi bir mal sahibi tavanı bu şekilde düzenleyebilir.

Tavan döşemeleri ile, bir odanın tasarımını su bazlı boya ile yeniden boyayarak kolayca değiştirebilirsiniz. Bu tasarım, uzun hizmet ömrü ile karakterizedir. Tavan döşemeleri çok ucuzdur, bu nedenle genel olarak iç tasarımınızı kendiniz güncellemenin çok ekonomik ve kullanışlı bir yoludur.

Fotoğraflı tavan tasarım seçenekleri

Alçıpan asma tavanlar, tasarım deneyleri için en geniş alanı sağlar. Onların yardımıyla, katı klasiklerden muhteşem modernlere veya imparatorluk, barok veya antika gibi daha sofistike seçeneklere kadar her türlü iç mekanı etkili bir şekilde vurgulayabilirsiniz.

Fotoğraftaki farklı iç mekanlardaki asma tavan çeşitleri galeride görüntülenebilir.

İki katmanlı
Bu asma tavanlar, çok çeşitli iç mekan stilleri için uygundur. Bir odayı imar etmek için çok etkilidirler ve ayrıca gömme aydınlatma için geniş fırsatlar sağlarlar. Tavan yapıları için diğer tasarım seçenekleri arasında en popüler olanıdır.

Üç katmanlı
Bu tür ataşmanları tasarlamak kolay değildir, ancak sonuçlar şaşırtıcıdır. Dekorla doyurulmuş iç stiller çerçevesinde özellikle etkileyici görünüyorlar. Bu seçeneği seçerken, sadece tavanların yüksekliğini değil, aynı zamanda odanın boyutunu da dikkate almaya değer. Sonuçta, karmaşık tasarımlar yalnızca geniş odalarda iyi görünüyor.

Sütunlar
Bu üç boyutlu dekoratif unsur çok estetiktir, ancak aynı zamanda üretimi oldukça basittir ve yüksek fiyatta farklılık göstermez. Sütunlar, minimalist yüksek teknolojiye kadar çeşitli stillerin iç mekanlarına başarılı bir şekilde entegre edilebilir. Önemli olan, doğru tasarımı ve diğer unsurlarla iyi bir kombinasyonu seçmektir.

Kemerler
Kemer tasarlamak çok daha zordur ve bu nedenle ucuz değildir. Ancak onların yardımıyla gerçekten benzersiz ve özgün bir oda tasarımı yaratabilirsiniz. Kemerler ayrıca çok çeşitli stillerin iç mekanlarına başarıyla sığabilir.

Tavan tasarımı
Herhangi bir odada sadece güzel tavanlar oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda büyüklüğüne, iç rengine ve ışık miktarına göre alanı ayarlamakta fayda vardır.

Modern yeni bir binada asma tavan
Yeni bir bina düzenlemek için aşağıdaki fikirleri kullanabilirsiniz:

çeşitli malzemelerin dokularının taklidi;

sıva dekorasyonu;

perdelik ve tekstil kaplamalar;

alışılmadık fotoğraf duvar kağıdının diğer yüzeylerle birlikte kullanılması;

sıradışı gölgelerle boyama;

karşılık gelen bir görüntü ve aydınlatma enstalasyonu ile yıldızlı bir gökyüzü türüne göre yanıltıcı efektlerin yaratılması;

hem parlak hem de mat asma tavanlar;

alan imarını sağlamak için nişlerde aynalar, spot ve şerit aydınlatma kullanan çok seviyeli yapılar;

tavan fayansları.

Özel bir evde asma tavan
Özel bir evde fotoğraftaki tavanların tasarımı değişebilir, ancak her şeyden önce odanın veya evin genel tarzına odaklanmanız gerekir. Kır evleri veya kır evleri için gerçek seçenek, özellikle kiriş şeklinde bir ağaçtır. Evin iç kısmındaki güzel tavanlar da yapı ve malzemeleri birleştirme seçeneği ile olacak. Örneğin, alçıpan kutulu esnek parlak bir tuval. Veya sıfır yerçekimi etkisi yaratmak için asma tavanın alt seviyesinin iç çevresi boyunca ışık şeritleri yerleştirmek.

Mutfakta asma tavanlar
Mutfakta asma tavanları dekore ederken, herhangi bir özel tasarım zevki olmadan katı geometrik şekilleri tercih etmelisiniz. Odadaki merkezi bir alanı vurgulamak istiyorsanız dairesel tasarım mükemmeldir.

Dikdörtgen seçenekler, mutfağın şeklini görsel olarak düzeltmeye yardımcı olacaktır. Dar bir mutfak için kare bir tasarım tercih etmelisiniz. Bu teknik, duvarlar arasındaki mesafeyi görsel olarak genişletmeye yardımcı olacaktır.

Mutfak genişse, kavisli şekiller veya alışılmadık konfigürasyonlarla muhteşem menteşeli seçenekleri seçebilirsiniz: ovaller, dalgalar, karmaşık zikzaklar vb. Ancak, alçak tavanlı küçük bir odada tüm bunlar uygunsuz olacaktır.

Malzeme seçimine gelince, mutfak için su geçirmez seçenekleri seçmeye değer. Alçıpan konstrüksiyon mükemmeldir, sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda mükemmel ses yalıtımına, yanmaz özelliklere ve uzun hizmet ömrüne sahiptir.

Mutfak için tavan tasarım seçenekleri
Karmaşık çok seviyeli yapılar, yalnızca yüksek (veya en azından ortalamanın üzerinde) tavanlara sahip geniş bir odada iyi görünecektir. Mutfak sıkışıksa, birkaç katmandan tavanlar yalnızca kıt alanı “çalar”.

Alçak tavanlı küçük bir mutfak için hafif bir yükseklik farkı olan iki seviyeli bir yapı ile geçebilirsiniz. Daha da iyisi, odanın çevresinde minyatür bir korniş düzenleyin. Bu basit teknik çok etkilidir, odanın yüksekliğini görsel olarak “yükseltmeye” yardımcı olacaktır.

Klasik beyaz tasarımla sınırlı kalmanıza gerek yok. İç mekanın özelliklerine bağlı olarak tavanlar için farklı renkler sağlayabilirsiniz. Farklı seviyelerde farklı tonların kombinasyonu ilginç görünebilir.

Sözde “yüzer” tavan çok orijinal görünüyor. Bu ilginç etki, ikinci katın odanın ortasına monte edilmesi ve yan duvarların görünmemesi nedeniyle elde edilir. Bu seviyenin içine, LED lambalar görünmeyecek şekilde gömülüdür, insan gözü sadece onlardan çıkan ışığı algılar.

Mutfaktaki asma tavanların da pratik bir tasarım işlevi vardır. Onların yardımı ile odayı çok başarılı bir şekilde bölgelere ayırabilirsiniz. Bu, özellikle mutfağın oturma odasıyla birleştirildiği stüdyo daireler ve düzenler için geçerlidir. Bu gibi durumlarda, çok seviyeli tavan yapıları, iki işlevsel alan arasında bir ayırma çizgisi görevi görür. Bu efekti geliştirmek için, farklı bölgeler için bağımsız aydınlatma ekleyebilirsiniz. Ayrıca mutfak ve oturma odasındaki tavanlar için farklı renk veya dokudaki kaplama malzemeleri kullanılabilir.

Yatak odası asma tavan
Yatak odasının iç kısmında dalgalı çizgiler ve düzensiz tasarım tercih etmek en iyisidir. Burada herhangi bir tasarım çözümü uygundur: kemerler, sütunlar, çok seviyeli yapılar, madalyonlar, asimetrik dekorasyon vb. Ancak, yatak odasının dinlenmek için bir yer olduğunu unutmayın, bu nedenle tavan tasarımını bunaltmayın. Her şeyden önce, rahatlamayı ve rahatlamayı teşvik etmelidir.

Parlak gölgeleri veya zıt kombinasyonları reddetmek de daha iyidir. Muhteşem bir tasarım elde etmek istiyorsanız, seçeneği mavi gökyüzünün taklidi veya tersine yıldızlı ile düşünebilirsiniz. Yatak odasında bu tür tasarım çözümleri özellikle uygun olacaktır.

Yatak odası çok küçükse, iç mekanını tavanın ilginç bir gölgesiyle zenginleştirebilirsiniz. Klasik beyaz varyasyonlara artık gerek yoktur, yumuşak ama aynı zamanda standart olmayan çözümleri deneyebilirsiniz. Kremsi ve soluk mavi tonlar en uygun görünecek. Çok sıradışı ve özgün bir çözüm: Tavanın ortası derin bir sıcak renk tonu (bordo, çikolata) ile dekore edilmiş ve merkezden çıkan çizgiler duvarların rengine yumuşak bir geçiş gösteriyor.

Oturma odası asma tavan
Dairenin diğer odalarında herhangi bir ek dekorasyon olmadan klasik tavanlarda kalmaya karar verseniz bile, salonda çok katlı yapılar her zaman harika görünür. Aşağıda fotoğrafları görülebilen salon için asma tavanlar, çeşitli dekoratif unsurlarla dekore edilebilir ve en cüretkar tasarım kararlarına izin verir.

Ek olarak, işlevsel bir bakış açısından haklı oldukları yer burasıdır. Yazımızda defalarca bahsettiğimiz gibi asma tavanlar bir odayı imar etmek için oldukça etkilidir. Ve bu özellikle oturma odası için geçerlidir. Gerçekten de, hemen hemen her odada birkaç alan vardır: TV izlemek, okumak, bazen bilgisayar başında çalışmak için. Son bir dokunuş olarak, farklı alanlara ayrı spot ışıkları ekleyin.

Bir salonda tavan için bir tasarım seçerken, her şeyden önce tasarımını inşa etmelisiniz. Özellikle parlak seçeneklere dikkat etmelisiniz. Yüksek teknoloji tarzında böyle bir çözüm etkileyici görünüyorsa, o zaman kısıtlanmış klasikler veya kaba country müziği ile birlikte çirkin bir uyumsuzluk ortaya çıkacaktır.

Küçük oturma odalarını dekore ederken, çok sayıda dekoratif unsur içeren karmaşık çok seviyeli yapıları terk etmek daha iyidir. Bu tasarım sadece iç mekanı daha ağır hale getirecek. Daha rafine ve özlü seçenekleri tercih edin.

Küçük bir oda için, hafif tavan tonlarını seçmek daha iyidir. Klasik beyaz size sıkıcı geliyorsa, yumuşak, sıcak tonlara dikkat edin. Alanı daraltmayacaklar ve ayrıca odaya özel bir rahatlık verecekler.

Aydınlatma seçimine özel dikkat gösterilmelidir. Alçak tavanlı sıkışık bir odada, büyük avizeleri terk etmek daha iyidir. Yerleşik tavan lambaları, yalnızca yerden tasarruf sağlamakla kalmayıp aynı zamanda odayı görsel olarak daha geniş hale getirdikleri için en iyi çözümdür.