Asma Tavan Uygulamaları bürolar, mağazalar, hastaneler, okullar ve halka açık olan yerlerde estetik görünüşün sağlanabilmesi açısından yapılabilen uygulamalardır. Günümüzde hijyen ve sağlık sektörüne ait olan firmaların uymak zorunda olduğu şartnamelerde de tavan uygulamaları sağlık ve güvenlik açısından talep edilmektedir.Sizler için sunmuş olduğumuz birbirinden estetik ve güvenilir tavan uygulamaları sayesinde tüm mekanlarınızda farklı bir dokunuş hissedebilirsiniz. Estetik açıdan ve güvenlik açısından tamamen kaliteli olan tavan uygulamalarımızı sadece sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlayarak üretiyoruz.

Alçı Levha ile Asma Tavan Yapma Kuralları

Alçı levha ile asma tavan yapma kuralları öncelikle, asma tavan yapacağımız yerin özelliklerini bilmekle başlar. Uygulama yapacağımız yerin kuru veya nemli olup olmadığını, su alabilme ihtimali veya yakınında bir ocak veya soba kalorifer kazanı gibi dış etkenlerin olup olmadığını bilmemiz gerekir. Buna göre alçı levha seçimi yapmamız gerekir. Piyasada dört çeşit alçı levha bulunmaktadır. Bunlar:

  • Standart alçı levha: Nefes alan bir malzeme olduğundan nemi dengeleyerek sağlıklı bir ortam oluşturur. Yalıtım malzemeleriyle kullanıldığında ses ve ısı yalıtımında etkili bir artış sağlar.
  • Suya dayanımlı alçı levha: Standart alçı levhanın özelliklerini taşır. DIN (Almanya inşaat standardı) 18180’e göre suya dayanımı fazladır. Ağırlığının % 10’u kadar su emme özelliğine sahiptir.
  • Yangına dayanımlı alçı levha: Standart alçı levhanın özelliklerini taşır. Yangına karşı dayanımı fazladır. TS 1263’de belirlenen standartlara göre B1 sınıf zor alevlenici bir yapı malzemesidir. Direkt aleve maruz kaldığında DIN 18180’e göre 20 dakikadan fazla dayanma süresi vardır.
Asma Tavan Uygulamaları
Asma Tavan Uygulamaları

Alçıpan Yatak Basligi

Modern villa dış cephe modelleri